28 فروردین, 1401 توسط jafarzadeh

ایستگاه قطار

 

کتاب ایستگاه قطار

رده سنی: ب   

دسته بندی: داستان و بازی

مترجم: صادق شهید ثالث   

ویراستار: شهرزاد کامکار

طراح گرافیک و صفحه آرا: احسان اصفهانیان

توضیح: این کتاب از سری کتاب‌های بازی و سرگرمی شهر لگو است که ماجراها و بازی های آموزنده و سرگرم کننده ای دارد. 

ایستگاه قطار نام کتابی جذاب و سرگرم کننده شامل 24 صفحه مصور رنگی بوده که توسط نشر کتاب نبات برای کودکان گروه سنی ب تهیه شده است. این کتاب ماجراهایی که در ایستگاه قطار شهر لگو رخ داده است را با زبانی ساده و روان روایت می‌کند. 

آموزش و سرگرمی در کتاب ایستگاه قطار

مهارت دیداری یکی از مهارت‌هایی است که نقش مهمی در رشد و تکامل کودکان دارد و تاثیر قابل توجهی در یادگیری موضوعات مختلف دارد. به عنوان مثال کودکی که مهارت دیداری کمی دارد ممکن است در کپی کردن از تخته یا کتاب ضعف داشته باشد و یا هنگام خواندن یا نوشتن، کلماتی را جا بیاندازند. تهیه یک کتاب کودک و نوجوان که در آن علاوه بر سرگرمی به تقویت این مهارت توجه شده است می‌تواند به کودکان کمک کند. «همیشه سروقت»، «سوزنبان ایستگاه»، «بگرد و پیدا کن»، «قهرمان طناب بازی» از جمله بازی‌های موجود در کتاب ایستگاه قطار است که سعی دارد مهارت دیداری را در کودکان گروه سنی ب تقویت کند. 

با توجه به علاقه کودکان به شنیدن قصه، خواندن کتاب آموزنده می‌تواند فرصت خوبی برای آموزش موضوعات مختلف باشد. قهرمان‌های راه آهن داستانی جذاب در این کتاب است که با هدف آموزش وقت شناسی برای کودکان نوشته شده است. در قسمت «حافظه ضعیت» سعی بر آن است که مهارت شنیداری کودکان تقویت شود و آن‌ها بتوانند داستانی را که شنیده‌اند را به یاد آورند و ترتیب تصاویر را تشخیص دهند. در قسمت پایانی کتاب از کودکان خواسته شده است که برای تصاویری که مشاهده می‌کند با خلاقیت خود داستان تعریف کند.

همین را می‏خرمش با هم برویم صندوق!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.