27 فروردین, 1401 توسط jafarzadeh

گلی بود گلی نبود

 

 

کتاب گلی بود گلی نبود

رده سنی: الف و ب   

دسته بندی: شعر

نویسنده: ناصر کشاورز   

تصویرگر: ساناز کریمی طاری 

گرافیک: رسا تاسه

توضیح: این کتاب، اثر زیبای ناصر کشاورز از سری کتاب های «یکی بود، یکی نبود» بوده که برای کودکان گروه سنی الف و ب آماده شده است. 

«یکی بود یکی نبود» نام مجموعه کتاب بعلاوه لوح فشرده‌هایی از نشر کتاب نبات است که هر یک شامل 10 ترانه جذاب و شنیدنی می‌باشد. در هر یک از این کتاب‌ها موضوع واحدی محور این شعرها قرار گرفته اند. در کتاب شماره 1 «یکی بود یکی نبود» موضوع اشیا و اجسامی هستند که خردسال در محیط پیرامون خود با آن‌ها روبرو می‌شود. 

کتاب گلی بود گلی نبود برای گروه سنی الف و ب
گلی بود گلی نبود کتابی برای کودکان

کتاب ترانه «گلی بود گلی نبود»

تهیه یک کتاب کودک و نوجوان مناسب می تواند آموزش مسائل مختلف به کودک و نوجوان را برای والدین آسان سازد. «گلی بود گلی نبود» از مجموعه زیبای «یکی بود یکی نبود» نمونه ای از کتاب‌های آموزنده برای گروه سنی الف و ب است که سعی دارد آن‌ها را با اشیا پیرامون خود آشنا کند و نقش هر یک را به کودکان معرفی کند. ترانه های این کتاب با توجه به روحیه، سن و حال و هوای کودکان سروده شده است که والدین نیز هنگام خواندن این شعرهای نمکین، به دوران سرزنده کودکی می روند.

شعر و ترانه در کتاب گلی بود گلی نبود

«گلی بود گلی نبود» جلد اول مجموعه یکی بود یکی نبود، کتابی مصور و رنگی شامل 24 صفحه است که همراه آن یک لوح فشرده نیز تعبیه گردیده تا کودکان ترانه‌ها را به صورت صوتی نیز بشنوند. کودکان با تهیه این کتاب یک دفتر رنگ آمیزی نیز هدیه می‌گیرند تا بتوانند تصاویر هر ترانه را به سلیقه خود رنگ کنند. ترانه‌های زیبای «گلی بود گلی نبود» به نام‌های «خاله قابلمه»، «بادوم»، «آرزوی بستنی»، «زیپ»، «بند کفش»، «هواپیما»، «تلفن همراه»، «پیچ پیچی»، «گلی نبود» و «فنری که در می‌رفت» با هدف آشنایی کودکان با اشیا پیرامون خود توسط ناصر کشاورز، شاعر زبردست حوزه کودک، سروده شده است.  

همین را می‏خرمش با هم برویم صندوق!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.