18 اردیبهشت, 1401 توسط jafarzadeh

آتش نشان های جنگل

کتاب اسپلت گربه ی پشمالو

کتاب آتش نشان های جنگل

رده سنی: ب و ج

دسته بندی: داستان و بازی 

تالیف: شرکت کتابهای کفشدوزک   

مترجم: صادق شهید ثالث

ویراستار: شهرزاد کامکار 

توضیح: آتش نشان های جنگل از جمله کتاب های شهر لگو است که توسط صادق شهید ثالث برای کودکان گروه سنی ب و ج به فارسی برگردانده شده است. 

«آتش‌نشان‌های جنگل» به تالیف شرکت کتاب های کفشدوزک کتابی مصور و رنگی است که در 32 صفحه در شرکت کتابهای کفشدوزک تالیف گردیده و به توصیف فعالیت آتش نشان های شهر لگو می پردازد و نکات آموزنده ای را در قالب داستان و بازی به کودکان آموزش می‌دهد. 

آمادگی برای مدرسه با کتاب اسپلت گربه ی پشمالو

بازی و داستان در کتاب آتش نشان های جنگل

در این کتاب کودک و نوجوان داستان ها و بازی هایی آورده شده است که هریک به دنبال آموزش مهارتی خاص در کودکان و نوجوانان است. این کتاب با بازی بگرد و پیدا کن شروع می شود و توضیح کوتاهی در مورد هر یک از آتش نشان ها می دهد و از کودکان می خواهد تا آن ها را در تصویر پیدا کنند. با انجام این کار مهارت دیداری در کودکان تقویت می‌شود. در داستان مسابقه جنگل، آتش نشان ها خودشان برای شرکت در مسابقه سالانه آتش نشانان آماده می کنند و پس از شروع مسابقه در هر مرحله اتفاقات جالبی رخ می دهد که کودک را نسبت به شنیدن تمام داستان ترغیب می کند. در بازی حمله خرس از کودک خواسته شده است همانند الگو شکل را کامل کند تا پروانه شناس را از دست خرس نجات دهد. این بازی به کودک کمک می کند مهارت دیداری خود را تقویت کند و تمرکزش را افزایش دهد. 

 

برای تقویت مهارت دیداری بازی های دیگری با عناوین معمای پلاک، جاده بسته و تجهیزات کامل آورده شده است. در معمای پلاک کودک باید تشخص دهد که روی پلاک چه عددی نوشته شده است. در جاده بسته کودک باید به ترتیب الوارهایی که جاده را بسته است را شماره گذاری کنند. در بازی تجهیزات کامل نیز از کودک خواسته شده است برای آن که همه آتش نشان ها وسایل یکسانی داشته باشند کدما وسیله را لازم دارند. 

همین را می‏خرمش با هم برویم صندوق!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.